Prezentacja Olimpii na zakończenie jesieni

W piątkowy wieczór w hali CSB przed zebranymi gośćmi zaprezentowali się wszyscy zawodnicy Olimpii Elbląg. Na scenie pojawili się zawodnicy pierwszego zespołu, ale też najmłodsi piłkarze z rocznika 2009/2010.

Piątkowe spotkanie miało na celu prezentację dokonań elbląskich piłkarzy w jesiennej rundzie rozgrywek. Dla kibiców była to możliwość do poznania zawodników i trenerów pracujących przy Agrykoli. Po raz kolejny zaskoczyła ilość młodzieży w żółto-biało-niebieskich trykotach – co jest bez wątpienia olbrzymim kapitałem na przyszłość.
Spotkanie rozpoczął ks. Paweł Guminiak, prezes Olimpii. - Cieszę się, że możemy się tutaj spotkać. Cały czas staramy się jak możemy, żeby klub zmieniał się na lepsze. Cieszymy się, że dzisiaj jest nas tutaj tak dużo. Są maluchy, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką, ale są też seniorzy, którzy miejmy nadzieję zapewnią nam po sezonie powrót do drugiej ligi – mówił prezes elbląskiego klubu.
Po krótkiej przemowie na scenie pojawiły się wszystkie drużyny Olimpii. Jako pierwsi weszli na nią najmłodsi, którzy co zrozumiałe od razu skradli serca dorosłych siedzących na trybunach. Zawodnicy prezentowali się wraz z trenerami. Od najbliższego poniedziałku w klubie przy Agrykoli dojdzie do zmiany szkoleniowców w wielu rocznikach, tak więc gala była okazją na pożegnanie trenerów, ale też powitanie nowych szkoleniowców.
Przed publicznością pojawił się oczywiście rocznik 1998, który wygrał rozgrywki wojewódzkie i awansował do rozgrywek centralnych juniora młodszego. - Pierwszy raz zorganizowano galę na taką skalę – powiedział Janusz Buczkowski, trener Olimpii z rocznika 1998, jeden z trenerów wyróżnionych w trakcie prezentacji - Było to zrobione dla naszych zawodników i cieszę się, bo myślę, że poczuli się docenieni i będą jeszcze bardziej chcieli grać dla Olimpii. Co tu dużo mówić, było to też pokazanie naszej siły, tego ilu nas jest. Fantastyczne było to, że najmłodsi mogli przybić piątki i stać koło seniorów. Wszyscy czuliśmy, że tworzymy jeden klub - powiedział szkoleniowiec z Agrykoli.
Przed zawodnikami przerwa w rozgrywkach, którą w większości wykorzystają oczywiście na pracę podczas treningów. Już teraz prezes Olimpii zapowiedział, że spotkania wszystkich piłkarzy i kibiców będą się odbywały cyklicznie w każdym roku. Na dzisiejszej gali wymieniono wiele sukcesów naszych młodych piłkarzy. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Olimpii Elbląg.